DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

yurt dışında google adwords reklam hizmeti

Yurt dışında farklı dillerde Google Adwords reklamı vermek mi istiyorsunuz, Size bu konuda danışmanlık verelim

Yurt Dışında Google Adwords

 

Türkiye'de bulunan ve hali hazırda başka ülkelerde faaliyet gösteren veya başka ülkelerde bir pazar arayışında olan şirketler için yabancı ülkede google reklam verme hizmeti tercih edilir. Tabiki bu konu çok teknik bir konu olduğundan bu konuda alan uzmanı danışmanlardan destek alınmalıdır. Veya bu konuda ayrıntılı araştırma yapılmadan reklam verilmemelidir. Hatta bu konuda ücretsiz google danışmanlık hizmeti veren google ads resmi müşteri temsilcisine bağlanarak destek de alabileceğinizi unutmayınız.

 

Google Adwords ile artık yurtdışında istedginiz dünya ülkesinde reklama çıkabilirsiniz. Reklama çıkmadan önce reklam vereceğiniz ülkeye uygun içeriklere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız, çünkü web siteniz reklama çıkmak istediğiniz arama kelimesi ile ilintili içeriklere sahip değilse google reklam politikaları ile karşı karşıya kalırsınız. Reklamınız durdurulmaya ve askıya alınmaya kadar gider. Bu sebepler ile yurt dışı google reklam vermek istediğinizde çok dikkatli olmalısınız. 

 

Reklam kalite puanı nedir; reklamınızın bir kalite puanı olur ve bu kalite puanını teknik detayına girmeden açıklayacak olursak; web sitenizin arama kelimesi ile ne kadar alakadar olduğu ve web sitenizde bununla ilgili içerik olup olmadığı ve kelimelerin reklam yönlendirmesi yapılan sayfada mevcut olup olmadığı gibi konuları  kapsar diyebiliriz. Reklam kalite puanınız ve ilgili reklam kampanyası için tıklama başına verdiğiniz teklifiniz sizin web sitenizin rekamlar içerisindeki sıralamanızı belirler kalite puanınız çok düşük olduğu takdirde reklamınız hiçbir şekilde gösterim almayacaktır. Bu duruma çok dikkat edilmelidir, yüksek maliyet bir yana çok yüksek tıklama başı rakamlar teklif etseniz bile reklamlarınız gösterim almaz, haliyle tıklama oluşturmaz ve geri dönüşüm alamazsınız.

 

Peki yurt dışında farklı ülkelerde google reklamına çıkmak istediğimizde başka ne yapmalıyız? Bir diğer dikkat edilecek konu da reklamınızın hangi dilde yayımlanacağını seçmeniz olacaktır. Sadece ülke değil o ülkede birden fazla resmi dil veya konuşulan dil olabilir, bu sebeple reklamınızın yayımlanacağı dil seçeneklerini de belirlemelisiniz. Bunu yapmanız mukakkak sizin faydanıza olacaktır.

 

Bir diğer dikkat edilecek husus da reklam zamanları olacaktır, ülkemizin saat dilimi ile farklı saat diliminde olan bir ülkede reklam verdiğinizi ve sadece mesai saatleriniz içerisinde reklam yayımladığınızı düşünelim öyleyse reklamlarınız diğer ülkede çok geç saatlere ve çok erken saatlere denk gelebilecktir. Ya da tam tersi bir durumda olduğunuzu düşünelim mesela reklam verdiğiniz ülkenin mesai saatleri veya yoğun saatleri içinde reklam zaman planlaması yaptınız diyelim; bu  durumda da sizin telefonlara ve gelen maillere cevap vermeniz geçikecek veya mümkün olmayacaktır, böylece reklamlarınızda geri dönüşüm oluşturma şansı bulunan müşterilerinizi kaçırmış olacaksınız.

 

Bahsettiğimiz bu birkaç husus dışında dikkat edilmesi gereken birçok husus daha olabilir, bu durumlar canlı zamanda karşılaşılan sorunlar olarak düşünülüp google reklam uzmanı kişiler tarafından anlık çözümler ile çözümlenebilir. Veya reklamlarınız bir yayın düzeni kazandıktan sonra geri dönüşüm reklamları oluşturarak dönüşüm takipi, reklam performansları analizine bağlı olarak google reklam optimizasyonu yapabilirsiniz. Burada bahsedilen husuları çok titiz çalışma ile kendiniz veya şirketiniz bünyesinde yapabileceğiniz gibi; google reklam danışmanlığı hizmeti veren web tasarım ajansı firmalardan da danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!