DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

uzaktan eğitim sistemi İle klasik eğitim sistemi arasındaki farklar

Uzaktan Eğitim Sistemi İle Klasik Eğitim Sistemi Arasındaki Farklar
Yayınlanma Tarihi : 29/Nisan/2021 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 3304

Uzaktan Eğitim Sistemi İle Klasik Eğitim Sistemi Arasındaki Farklar

Dünya genelinde gelişen Teknoloji sayesinde eğitimde de farklı uygulamalar yapılmaktadır. Uzaktan eğitim sistemi de bunlardan bir tanesidir. Özellikle yayılan internet ağı ile birlikte insanlar farklı mecralar sayesinde birbirlerine ulaşmaları çok kolay bir hale gelmiş bulunmaktadır. Özellikle günümüzde yaşadığımız coronavirüs sebebiyle çoğu ülke eğitimlere ara vermiş durumdadır. Bunun uzaması durumunda ise ilerleyen dönemlerde uzaktan eğitim sistemine geçileceği bildirilmiştir. Bu yüzden uzaktan eğitim sistemi hiç olmadığı kadar revaçta olmaya başlamış ve herkes tarafından neredeyse kullanılacak duruma gelmiştir. Günümüzde çeşitli toplantılar görüşmeler konferanslar zaten Telekonferans veya video konferans yöntemiyle yapılmaktaydı alınan bu kararlar sonrasında eğitim sisteminde de uzaktan eğitim metodu yaygın olarak uygulanacaktır.

Şimdi uzaktan eğitim sistemi ile klasik eğitim sistemi arasındaki farkları karşılaştıracak olursak birçok fark vardır. Bunlar avantaj ve dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır en önemli farklardan biri de uzaktan eğitim sistemindeki zaman ve mekan farkının ololmasıdır. Çoğu ülke ileride uzaktan eğitim sisteminin klasik eğitim sistemine zararları hakkında karar verememiş durumdadır. Her ne kadar klasik eğitim sistemi tercih edilse de günümüzün getirdiği teknoloji sayesinde uzaktan eğitim sistemine yaşadığımız bu olağanüstü durumlar veya tatiller neticesinde ihtiyaç duyulacağı aşikârdır. Her ne kadar uzaktan eğitim sisteminin zararlı olduğunu düşünenler varsa da zorunlu durumlarda öğrencilerin eğitimlerden uzak kalmaması için bir alternatif olması eğitim için önemlidir.

Uzaktan eğitim sistemi ile klasik eğitim sistemi arasındaki farklardan bir tanesi de öğrenci ile öğretmenin ayrı olmasıdır. Ayrıca kullanılan araçlar farklıdır birinde teknolojiyi bilgisayarı veya teknolojik aletleri kullanırken diğerinde fiziki olarak aynı ortamda bulunup kalem, kağıt, tahta gibi fiziksel materyaller kullanılmaktadır. Bunun yanında uzaktan eğitim sistemi sayesinde çok daha büyük kitlelere eğitim verilebilmektedir. Ayrıca  uzaktan eğitim sistemi ile eğitim giderleri de düşürülmektedir. Uzaktan eğitim sistemi sayesinde canlı dersler verilebildiği gibi dersler sistemlere kaydedilerek öğrencilerin daha sonra tekrar edebilme imkânları bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler anlayamadıkları veyahut tekrar etmek istediklerini konulara rahatça ulaşacaktır.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!