DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

web sitesi İçeriği nasıl olmalı

Web sitesi içeriği nasıl olmalı
Yayınlanma Tarihi : 26/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 3587

Web Sitesi İçeriği Hazırlama

Web sitesinde icerikler; bir web sitesinin olmazsa olmazları arasındadır, web sitesi hakkında değerli olan ve web sitesine değer katan alanlardır. Bu içerikler; metin içerik, video içerik ve gorsel içerik olabilir. SEO çalışmalarında en çok tercih edilen ve Google SEO çalışması için kullanılan metin içerik hazırlanmasıdır. Ancak bu demek olmuyor ki resim ve video'lu içerikler de web sitemize fayda vermiyor aksine video ve resim içerikleri de web sitelerine inanılmaz katkı sağlayacaktır. Hatta sadece metin içerikleri ile kullanıcılara anlatılamayan konular bazen sadece görseller ile verilebilmektedir. Bu sebeple bazı internet kullanıcıları web sitelerinin görsellerine bakarak yazının okunur olup olmadığına karar verir ve sayfayı terk etmez, aksi halde metin çok kaliteli olsa bile sunumu güzel olmadığı için yazıyı okumaz ve sayfayı da terk eder.

İyi bir web sitesinin özellikleri arasında web sitesi içeriği en etkili olan konulardan birisidir hatta bir web sitesinin olmazsa olmazları olarak da bahsedebiliriz, peki içeriğin zenginliği ve kalitesi yönünden web sitesi nasıl incelenir, öncelikli olarak bu konuda otoriter olmak ve bilgi sahibi olmak gerektiğini söylesek yanlış olmaz sanırım. Bu kapsamda profesyonel web sitesi nasıl yapılır, web sitesi içerik örnekleri, etkili web sitesi nasıl oluşturulur, seo uyumlu web sitesi nasıl yapılır gibi aramalar ile karşınıza çıkacak olan makaleleri iyi etüt etmelisiniz. Bir de sektörünüze özel olarak hazırlanan örnek web sitelerini incelemelisiniz örneğin bir okul ve üniversite sitesi yapacaksanız üniversite web sitesi nasıl olmalı gibi aratmalar ile de doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Kısacası söylemek istediğim konu web sitesi içeriğinin işinizle ve sektörünüzle alakadarlığını da ölçmelisiniz.

İyi bir metin içeriği nasıl olmalıdır

İyi bir içerik öncelikle iyi bir makale olmalıdır, web sitesi içerik hazırlama yaparken sadece ve sadece anahtar kelimeler geçsin diye içerik hazırlanmalıdır. Web sitesine eklediğimiz içeriğin çok uzun zamanlar boyunca orada kalacağı düşünülmelidir. Bu yüzden web sitesi içeriği yazımında; ilk harf büyük diğer harfler küçük, büyük ünlü uyumu, küçük ünlü uyumu, diğer grammer kuralları dahil dil bilgisi kurallarının tamamına uyulmalı ve dikkat edilmelidir. Yazım hataları aslında google tarafından değerlendirilmez ve çoğu zaman eşdeğer olarak da kabul edilir ancak kullanıcılar gözünden yazım hataları bir ikiden fazla olduğunda psikolojik olarak web sayfasına ve makeleye güvenini yitirmesine sebep olur ve sayfayı terk etmeyi tercih eder.

Kullanıcılar bir hatayı cezalandırma konusunda çok acımasız karar veriler ve terk edilen sayfalar için google da büyük bir ceza uygular, çünkü yapmak istediği şey tam olarak kullanıcıların istedikleri sonucu karşılarına getirmek; bunu yapmak istediğinde karşınıza getirdiği sonuç eğer sizi memnun etmiyorsa bunun hatalı olduğunu düşünerek sizin sayfanızı geri bırakacaktır.

Profesyonel web sitesi nasıl yapılır dediğimizde iyi bir web tasarım ve kaliteli içerik olmalıdır şeklinde cevaplarız. Çünkü iyi bir web sitesiniz özellikleri arasında özgün içerik ve kaliteli içerik konusu gelir. İyi bir metin içeriğindeki makale en az 300 kelimeden oluşmalıdır, bu metin içerik yukarıda da bahsettiğimiz üzere sunum kısımında resimler veya videolar ile desteklenebilir, metin içeriği giriş gelişme sonuç mantığında ve paragraflar halinde yer almalıdır ayrıca metin içeriğinde geçen anahtar kelime sayısı 4-5 i geçmemelidir. toplamda da kelime oranı ile oranlandığında %1 - %2 arasında olmalıdır. Daha fazlasını kullandığınızda google bu yazının sadece birkaç kelime üzerinden geçtiğini ve iyi bir açıklayıcı içerik olmadığını düşünüyor.

Dinamiksoft İçerik Planlama ve SEO

Dinamiksoft daha önceden gerçekleştirdiği çok sayıda Ankara SEO çalışması ile alanıda kenisini kanıtlamıştır, Siz de SEO ve içerik planlama danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, web sitemizdeki web sitesi içerik örnekleri incelemesi yaparak Dinamiksoft müşteri temsilcisine ulaşabilir veya teklif al kısımından form üzerinden bilgilerinizi bize ulaştırarak teklif alabilirsiniz. SEO ve dijital pazarlama alanlarına ek olarak içerik pazarlama ve içerik yönetimi konularında verdiğimiz danışmanlık hizmeti sayesinde web site içerikleriniz daha kaliteli ve daha fazla web site ziyareti alacak içerikler olacaktır. Sadece metin içerikleri değil, yazıda bahsettiğimiz üzere görsel içerikler ve video'lu içerikler de hazırlıyoruz.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!