DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

e-ticaret İçin nasıl reklam yapılır

E-Ticaret İçin Nasıl Reklam Yapılır
Yayınlanma Tarihi : 25/Haziran/2021 | Yazar : DinamikSoft | Görüntülenme : 2336

E-Ticaret için Reklam Çalışmaları

E-Ticaret için reklam çalışmaları temel gerekliliktir. E-Ticaret sistemi online satışların yapıldığı sistemdir. Çok fazla firma ve markanın bulunduğu sistemde yüksek kazanç sağlamak için tanınırlık gerekmektedir. Marka bilinirliği tercih edilmeyi ve güveni getirmektedir. Dikkat çekici tasarımlar ve reklam çalışmaları bilinirliği sağlamaktadır. Web sitesi tanıtımlarının doğru şekilde yapılması da reklam çalışmalarına bağlıdır.

E-Ticaret için reklam çalışmaları dijital medya ajanslarının görevleri arasındadır. Dijital medya tanıtımları için birçok yöntem ve teknik mevcuttur. Yazılım şirketleri de Web sitesi reklamları için oldukça etkili işler yapmaktadır. Yazılım uzmanları SEO çalışmaları ile reklam tanıtım, arama motorları sıralamalarında öne çıkmayı sağlayabilmektedir. Yazılımsal ve tasarımsal işlemlerin yanı sıra sosyal medya yönetimi de reklam ve tanıtım için gerekliliktir.

E-Ticaret için Nasıl Reklam Yapılır?

E-Ticaret için nasıl reklam yapılır? Sorusunun cevapları aranırken karşılaşılacak önemli başlıklar olacaktır. Bunlar; SEO çalışmaları, Goog Ads, Sosyal Medya Rekamları ve Remarketing Stratejisi gibi E-Ticaret reklam işlemleridir. E-Ticaret için reklam çalışmalarının kusursuz ve planlı yapılması gerekmektedir. Reklam çalışmaları uzmanlık gerektiren çalışmalardır. Çalışmaları yaparken doğru yazılım sistemi oluşturulmazsa beklenilen etki sağlanamayacaktır. Tecrübe ve uzmanlık gerektiren bir süreçtir.

E-Ticaret için reklam yapılırken mutlaka işin uzmanlarından yardım alınmalıdır. Reklam çalışmaları profesyonelce yönetilmelidir. Planlı ve sistemli çalışmalar yapılmalıdır. Güncellemeler aksatılmadan yapılmalıdır. Hedef kitleye en hızlı ve etkili şekilde ulaşılabilmesi için yazılım şirketlerinden hizmetler talep edilmelidir. Bu hizmetler; Google reklamları, arama motorları optimizasyonları, sosyal medya reklamları, pazarlama stratejilerini içeren hizmetlerdir.

Google Ads ve E-Ticaret Reklamı

Google Ads; Google tarafından sunulan reklamcılık hizmetidir. Reklam veren kullanıcıların reklamları anahtar kelime aramaları ile ilişkilendirilerek arama motorunda üst sıralarda yer alması sağlanmaktadır. Aramalarda üst sıralarda çıkma hedef kitleye en seri şekilde ulaşmayı sağlamaktadır. Google dünyanın en fazla kullanılan arama motorudur. Bu arama sisteminde ilk ulaşılan olmak büyük kar getireceği için web sitelerin, E-Ticaret sitelerinin en sık kullandığı reklam yapma sistemidir.

Google Ads belli çalışma prensipleri ile çalışmaktadır. Reklam sahibi reklam içeriğini, başlığı, metni url girerek fiyat belirlemesi yapabilmektedir. Reklamın yayınlanmasını istediği ülkeyi seçebilmektedir. Bu konum seçeneğine istenilen bölge ve istenilen şehir de dahildir. Bu durum hedef kitleye ulaşmak için büyük kolaylık sağlamaktadır. Reklamın istenilen zaman diliminde yayınlanması, yaş ve cinsiyete göre gösterilebilmesi seçenekleri de hedef kitle erişiminde fayda sağlamaktadır. E-Ticaret siteleri için Google Ads en iyi reklama ulaşmanın kaynaklarından biridir.

SEO Çalışmaları ve E-Ticaret Reklamı

SEO çalışmaları E-Ticaret reklamı için en faydalı çalışma sistemidir. SEO çalışmaları arama motorları optimizasyonlarından oluşmaktadır. Web sitelerinin E-Ticaret sitelerinin verilerinin incelenmesi arama motorları kriterlerine uygun hale getirilmesi, arama listelerinde ilk sıralara çıkarılması gibi işlemleri barındıran SEO sistemi reklam açısından büyük katkı sağlamaktadır. E-Ticaret sitesinin ilk sıralarda çıkmasını sağlayarak en büyük getirili reklam çalışmasını gerçekleştirmektedir.

SEO çalışmaları E-Ticaret reklamı yapılırken sitelerin iç ve dış analizlerinin de yapılmasını sağlamaktadır. On-Page SEO Analiz çalışmalarıyla içerikler incelenerek anahtar kelimeler belirlenmekte, sitenin aramalarda öne çıkarılması sağlamaktadır. Off-Page SEO Analiz çalışmaları ile de backlink çalışmaları yapılarak sitelerin tanıtımları sağlanmaktadır. Arama kriterlerine uygun içerikler ve kaliteli backlink çalışmaları ile E-Ticaret reklamları başarı ile yapılmaktadır. Marka bilinirliği artırılarak satış ve kar oranı yükseltilmektedir. Ayrıca SEO çalışmaları ile marka geliştirilmesi da sağlanmaktadır.

Sosyal Medya ve E-Ticaret Reklamları

Sosyal medya reklamları en etkili E-Ticaret reklamı çalışmalarından biridir. Sosyal medya platformları hemen hemen her yaştan ve her kesimden kullanıcıya sahip dijital ortamlardır. Hızlı ve etkili duyurucu etkiye sahip olan Sosyal medya reklam ve tanıtım için günümüzde en sık kullanılan yöntem olmuştur. Sosyal medya reklamları için sosyal medya hesaplarını profesyonelce kullanılması ve yönetilmesi gerekmektedir. İçeriklerin özel ve özgün olması gerekmektedir.

Sosyal medya reklamları ve E-Ticaret için en hızlı tanınmayı sağlamaktadır. Sosyal medya yönetimi veren yazılım şirketleri ve dijital medya şirketleri sosyal medya mecralarını doğru bir biçimde kullanarak en düşük bütçe ile en yüksek hizmetin elde edilmesini sağlamaktadır. E-Ticaretin temeli olan bilinirlik en ekonomik yöntem ile elde edilebilmektedir. İçerik ve görsellerin ilgi uyandırıcı şekilde hazırlanması satışların artırılmasına, müşteri kitlesinin artmasına ve hedef kitleye ulaşımın kolaylaşmasına neden olmaktadır.

Remarketing Stratejisi ve E-Ticaret Reklamları

Remarketing stratejisi E-Ticaret reklamları arasında değerlendirilmektedir. E-Ticaret sitelerini ziyaret eden, reklamlarla etkileşime giren ve marka mobil uygulamalarını kullanan müşterilere tekrar ulaşılarak tanıtımların yapılması sistemi Remarketing sistemidir. Remarketing yeniden pazarlama anlamına gelmektedir. Google Ads reklamları ile etkileşimi olan ziyaretçileri kazanmak amaçlı yapılan reklam çalışmalarıdır.

Remarketing stratejisi E-Ticaret reklamları çalışmaları satın alma sağlanmamış site ziyaretlerinin satın alma kararına dönüştürülmesi için yapılan reklam çalışmalarıdır. İlgili ziyaretçinin müşteri olarak kazanılması için yapılan işlemlerdir. Ziyaretçiyi satın almaya ikna edebilecek yöntemler belirlenmektedir. Özel indirimler, özel tanıtımlar, hedef kitleye hitap edebilecek özel kampanyalar gibi çalışmalarla hedef kitlenin mevcut kitleye dönüştürülmesi sağlanmaktadır.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!