DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

web sitesi yaptırmak İçin nelere dikkat edilmeli

Web Sitesi Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli
Yayınlanma Tarihi : 19/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 1801

Web Sitesi Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken birkaç husus olacaktır, öncelikle kriteriniz belli olması gerekir web tasarım fiyatları 750TL - 4000TL arasında değişmektedir. Siz ne tarz bir site istiyorsunuz önemli olan budur. Kriterleriniz arasında ucuz bir tasarım elde etmek varsa en basit ve kolay tasarım / hazır tasarım yöntemleri ile bu bahsedilen fiyat aralıklarının altında da yaptırabilirsiniz. Ancak ürün/hizmetlerinizin yüklenmesi, fotoğraflarınızın maniple edilmesi tasarım üzerinde istediğiniz değişikliklerin uygulanması gibi süreçleri uygulamakta zorlanacaksınız/yapamayacaksınız. Bu sebeple

1- Kaliteli web tasarım firması ile çalışmalısınız

En önemli olan konulardan birisi  web sitenizi yapacak olan tasarım şirketini iy seçmeniz olacaktır, bu sebeple web tasarım işlerinden iyi anlayan tecrüble çalışanlar bulunduran size kısa da olsa en az birkaç örnek ile sektörünüzden portföy sunabilecek olan tasarımcıları seçmelisiniz, tasarımcıya maddi konuda zorluk çıkarmayacağınızı her emeğin karşılığını maddi olarak karşılayacağını ifade etmelisiniz. 500TL'ye herşey dahil gibi hizmetler yerine madde madde ne istediklerinizi iyice ifade etmeli ve karşı tarafın teklifte bulunmasını istemelisiniz.

Bir veya birden fazla tasarım ekibi ile görüşüp arada kıyaslama yapabilirsiniz ancak bu sayı arttığı zaman kesinlikle siz de raydan çıkacak ve işin sadece pazarlama kısımında kalacaksınız, firmaların pazarlamacıları ile muhatap olacaksınız iş bittiğinde ise istediğiniz ile alakası olamayan sadece rekabetçi fiyat belirlemek adına verilimiş fiyata istinadan hazılanmış bir tasarım ile karşılaşacaksınız.

2- Daha önce yapılmış siteler / referanslar incelenmeli

Yukarıdaki olumsuzluğun önüne geçmenin ilk yolu fazla şirket ile görüşmemek, web siteleri üzerinden referanslarını inceleye bilirsiniz, bu şekilde bir veya birkaç şirkete karar verebilirsiniz. Bunlar ile görüşerek her birisinden fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Gelen fiyat tekliflerine istinaden referanslar listesinden sektörünüz ve çalışma şekliniz ile benzer bir çalışmayı tasarımcıya bildirin. Veya başka bir firma veya web sitesinin tasarımlarını da gösterebilirsiniz, ancak kesinlikle tasarımcının önüne ne istediğinizi tam ifade eden ucu açık olmayan şeyler getirin. 

3- Web tasarımcıların çalışma şekline uymaya çalışın

Unutmayın ki siz bir defa web sitesi yaptırıyorsunuz ancak web tasarımcılar defalarca bu işi yapmaktalar bu sebeple kendi isteklerinizi ön planda tutsanız bile tasarımcıların çalışma şekline uymanızda fayda olacaktır. Gidişatı hızlı ve teslimatı kolay hale getirecektir. Bu sebeple web sitelerinin en iyi tasarlanması sağlanacaktır. Ancak süreç içerisinde kendinize has girdileri ve özgün istediğiniz kısımları da net bir şekilde ifade etmelisiniz.

4- İletişim kurabilme & teknik destek konusuna dikkat edin

İyi bir web tasarım firması aynı zamanda iyi iletişim kanalları olan maillere hemen dönüş sağlayan ve en azından zor durumda iletişim kurabilecek bir müşteri temsilcisi bulunan şirketler olmalıdır. Web site yapım süreçleri içerisinde whatsapp veya eposta destek hatlarından süreci çok iyi bir şekilde işletebilecek durumda olmalıdır.

İletişim konusu haricinde teknik destek konusu da önemlidir, bunu da web tasarım tavsiyesi, web tasarım firması yorumları şeklinde firma ile ilgili yapılan şikayet/forum yazısı gibi yazılar içersinde kısa bir aratma yaparak öğrenebilirsiniz. Teknik destek konusunda sizi yarı yolda bırakmayacak veya domain adınızın yenilenmesi sürecinde size faiş fiyatlar uygulamayacak bir firmayı seçmelisiniz.

 

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!