DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

nasıl seo yapılır faydalı yöntemler

Seo
Yayınlanma Tarihi : 19/Aralık/2020 | Yazar : Dinamik Soft | Görüntülenme : 2144

SEO Nasıl Yapılır

Aslında SEO şöyle yapılmalıdır gibi bir cevap vererek özgün çalışma yapılabilecek çok geniş bir alanı daraltmak istemem ancak Google arama motunda yükselmek için faydalı bir metod olan ve firmamızın uyguladığı metodu paylaşacağım. Burada tekrar hatırlatmak istiyorum ki SEO nasıl yapılır konusu kesinlikle özgün bir çok yonltwm ve alternatif ile uygulanabilir. SEO yaparken dikkat ettiğimiz ilk husus web sayfaları planımız kaç sayfamız olacak hangi sayfalarda SEO testi uygulayacak ve sonuçlarını optimize edeceğiz ve hangi sayfaları inşa edecegiz.

Bu durumda ilk aşama sayfaların inşa edilmesi SEO testlerine tabi tutulması (ki biz dünyada en çok tercih edilen online SEO tester lardan birisi olan seotesteronline.com adresinden faydalanıyoruz) sonucunda oluşan hata ve eksiklerin giderilmesi ve tam sayfa optimizasyonu ardından sayfa içi linklendirmelerin kontrol edilmesi, mümkün ve alakalı olabildigi kadar fazla sayıda site içi link çıkışı verilmeli, site dışı link çıkışı da çok önemli bir konudur bu sebeple sayfalarinizdan mümkün oldukça site dışı link vermek de uygun olacaktir.

Site içi ve site dışı linklendirmeler tamamlandığında sayfamızı artık bir yerlerde paylaşarak organik bir hit trafiği yakalamasını sağlamalıyız veya birkaç tüyo diyebileceğimiz yöntem ile ziyaretçi çekme çabasına gireceğiz. Mesela kesinlikle doğal ve alakalı zamanlarda sosyal medya, e-posta mesajları paylaşımları, iceriginizle alakalı olabilecek forum ve blogların yorum kısımlarına (basit pazarlama ağzından uzak bir dille) sayfanıza link verecek şekilde yorumda bırakabilirsiniz. Kalitesinden ve alakasindan emin olduğunuz sayfalarda da web sitemizdeki içerikten bahsederek backlink kazanabilirsiniz. Forum sitelerinde alakalı kategori altında ve trafik getirebileceğine inandığımız durumlarda paylaşım/tanıtım yazısı yayınlayabilirsiniz.

Backlink konusu çok derin bir konudur nasıl doğru uygulanmalı bu konuda çok fazla ihtilaflı yazı okumussunuzdur. Bu durumda sizi kesinlikle doğal olmaya ve doğal yöntemler ile çalışmaya davet ediyorum. Küçük bir avantajı olsa bile doğal olmayan manipülasyon niteliğindeki faaliyetler bir yerden zarar getirme potansiyeline her zaman sahiptir. Riskli olan şeylerden kaçınmak gerekir.

Sayfanıza olan ziyaretleri ve diğer tüm sonuçları takip edin gelişen durumlara ve sayfalarınıza göre title/description meta etiketlerinizde değişiklikler yapın. Search console girdilerini iyi takip Edip yorumlayın. Sıra bulucu uygulamaları ile Google arama motoru siranizi öğrenin.

Siz de aşağıdaki gibi bir takip kendi kurallarınızı belirleyin ve o kuralları zamanla tecrübelerinizle geliştirin. Sabırlı olun yavaş yavaş gelin rakiplerimizin çalışmalarından çekinmeyin musterinize mahcup olmak gibi bir dert ile sürekli yaşamayın. Sonuçlarınızı günlük değil birkaç günlük veya haftalık değerlendirin. Rapor sunumlarını ihmal etmeyin. Sosyal medyayi kullanın. Güncelliğini yitiren içeriği değiştirin veya kaldırın. Radikal kararlar almaktan korkmayın. Yanlışlari paspas altına değil kapı dışına atın.

 

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!