DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

bir web sitesinde olmazsa olmazlar nelerdir

Bir web sitesinde olmazsa olmazlar nelerdir
Yayınlanma Tarihi : 29/Nisan/2021 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 3450

Bir web sitesinde olmazsa olmazlar nelerdir diye sorduğumuzda rahatlıkla söyleyebileceğimiz husular aşağıdaki gibi olacaktır;

  1. Mobil ile uyumlu olmalı
  2. Kaliteli özgün içerikleri bulunmalı
  3. Kurumsal web sayfaları içermeli

Web tasarımın mobil ile uyumlu olması; internet kullanıcıların çok büyük bir kısmını mobil cihaz kullanıcıları oluşturmakta olup, gerek ulaşılabilirlik gerek pratiklik açıdan mobil cihazlar önemli sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Hal böyle olunca web sitelerinin mobil kullanıcılarına da hitap etmesi gerekmektedir, duyarlı web tasarıma sahip hem mobil hem de masaüstü cihazlarda uyumlu olarak çalışan web siteleri son zamanların olmazsa olmazlarıdır. Web siteleri mobil ile uyumlu olarak tasarlanmadıklarında kullanıcılar sizin sitenizi kullanmakta zorlanır veya hiç kullanamazlar, bu durum hem marka bilinirliği hem de web sitenizin imajı açısından kötü bir etki oluşturacağından web sitesi ziyaretçileri bir daha sizin sitenize girmek istemeyecek veya bu konuda ön yargılı davranacaktır. Bu durumu engellemek için mobil uyumlu web tasarım yaptırmak çok önemli bir hal almıştır.

Sektörel bilgiler veren özgün içerikler; Google SEO kriterlerinin en önemli olanlarından birisi web sitesinin içerikleridir, tabiki bu içeriklerin de sektörünüz ile alaka düzeyi, içeriklerim özgün olup olmadığı ve kullanıcılar tarafından google arama motorunda aratılan trend sözcükleri barındırıp barındırmadığı konularına göre içerikleriniz kalitelendirilecektir. Google nezdinde kaliteli içerikler ile birlilte kaliteli ve kullanıcı deneyimlerini ön planda tutan web tasarım arayüzüne sahip web siteleri her zaman arama sonuçlarında varlık gösterecek ve önemli bir yer kazanmış olacaktır. Bu durumda web sitesi ve işletme sahipleri için ekonomik veya prestij / popülerlik olarak kazanç getirecektir.

Kurumsal web site sayfaları web sitelerinde muhakkak olmalıdır; blog sayfası, galeri sayfası, hakkımızda sayfası, iletişim sayfası ve iletişim formu, sosyal medya bağlantıları gibi alanlar her web sitesinde bulunmalıdır, ancak tek sayfalı landing page web tasarımları için bu sayfalar yerine daha minimal section’lar yer alabilir, Bu sectionlar  tek sayfa içerisinde sıralı olarak alt alta gelerek web sitesini oluşturur ve web sitesinde gezinen ziyaretçiye tüm alanlar ile hitap etmeye gayret edilir. Ancak web siteleri daha büyük ölçeğe çıktıklarında landing web tasarımlar ve stanart web tasarımlar yeterli olmayacak, büyük ölçekli kurumsal web tasarım gerekecektir, insan kaynakları sayfasından, banka hesapları sayfasına, hizmetleri ve ilgili departmanları ve alt departmanları tanıtan tanıtım sayfalarına, çalışanları ve yöneticileri tanıtan tanıtım sayfalarına, proje maliyeti hesaplama gibi özel maksatlı yazılım içeren sayfalara ve birçok yeni sayfaya ihtiyaç olabilmetedir.
 

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!