DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

web tasarımda en yeni trendler

Web Tasarımda En Yeni Trendler
Yayınlanma Tarihi : 02/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 1125

Web Tasarımda En Yeni Trendler konusu ile aşağıda birkaç kalem ile konuları ve konu başlıklarını sizler ile paylaşıyoruz, işte 2020 'nin web tasarım trendleri arasına girmesini beklediğimiz web tasarım uygulamaları;

1- Büyük boyutlu başlıklar, metinler; font boyutu çok büyük ve aşırı büyük yazılar ile kullanıcıların dikkatini çeken tasarımlar oluşturabilir, özellikle dikkat edilmesi gereken alanların da vurgulanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca büyük fontların tasarımı özelleştirmedeki kreatifliğini de kullanabilirsiniz.

2- Büyük boyutlu şekiller ve ikonlar; tıpkı yazılarda olduğu gibi şekiller ve ikonlarda da standart boyutlu şekillerin arasından düzenli veya düzensiz şekilde sıyrılacak büyük boyutlu şekiller kullanabilirsiniz.

3- Ekranı ikiye bölme, renkleri ve yazıları bölme konusu; ekranın bir tarafını başka renk, diğer tarafını başka renk kullanmak, renkleri ve yazıları yarım ekranda kullanmak resimlerin yarım ekran renkleri ile oynamak yarım ekranlar ile responsive web tasarımlar oluşturmak.

4- Degrade renklerin kullanılması yerine solid düz ve ana renkler kullanmak.

5- Html section elementlerini arkaplanlarında geçişli açık tondaki renklerde (gri, beyaz, gri, beyaz) ve tam ekran kesik ekran şeklinde ayırma.

6- Her zaman olduğu gibi özgün çizimler içeren içerikler kullanmak çok faydalı ve trend.

7- Yazılar ve elementler arası büyük boşluklar bırakmak.

8- Elementlerin aşırıya kaçmayan animasyonlarını kullanmak. Kreatif tasarımlar hariç mümkün olduğunca birbiri ile alakadar animasyonlar kullanmak.

9- Kullanılan görsellerin grafik tasarımında veya front-end tarafında çakışan katmanlar kullanmak.

10- Container elementi içerisinde kullanılan şablonlar yerine tam ekran formlarını tercih etmek artık daha moda.

11- Web sitelerine daha hareketli bir boyut kazandıran, ilüstrastyon çizimleri kullanmak.

12- Mobil ile uyumlu olabilecek görseller kullanmak veya responsive olarak baskalasan resimler tasarlamak.

13- Sektörel fotoğraflar yerine özel firmaya veya web sitesine ve içeriğin konusuna göre seçilmiş veya tasarlanmış fotoğraf kullanılmalı. Mümkün ise firma fotoğrafları çekilip maniple edilmeli.

14- Asimetrik şekiller ve resimler kullanarak ziyaretçilerin dikkatini çekecek görseller kullanmak.

Web tasarım trendleri arasında yer alan bazı konular ve konu başlıklarıdır, Tabiki 2020 web tasarım trendleri bu konular ile sınırlı kalmayacaktır, zamanla birçok yeni tasarım çalışmasının kullanıcılarda karşılık bulduğunu ve beğeni kazandığını izleyeceğimizi de tahmin ediyoruz.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!