DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

web tasarımın geleceği nasıl olacak

Web Tasarımın Geleceği Nasıl Olacak?
Yayınlanma Tarihi : 18/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 1084

Web tasarımın geleceği nasıl olacak merak ediyorsanız aşağıdaki başlıklarda web tasarım geleceği konusu özetlenebilir;

  1. Mobil sitelerin tasarımlarındaki gelişmeler
  2. Etkileşimli ve animasyonlu nesneler,
  3. Zengin ve bol görselli içerikler, 

Mobil arayüzüne yatkın olan tasarımlar ön plana çıkacak; hali hazırdaki internet kullanıcılarının çok büyük bir bölümü mobil cihazlardan erişim sağlamaktadır, bu durum gün geçtikçe daha çok artmakta ve bilgisayar ve büyük ekranlı cihazların kullanıcılarının sayısı azalmaktadır. Daha çok portatif ve küçük ekranlı cihazlardan web sitelerine erişim sağlandığında mobil uyumlu web tasaarım ve  mobil arayüzler daha önemli olacak ve daha estetik olması beklenecek şimdiden webtasarımcıların dikkat etmesi gerekiyor ve web tasarım nereye gidiyor çok iyi bilinmesi gerekiyor ki yapılan tasarımlar uzun süreler boyunca kullanılabilsin, küçük revizeler ile işlemine devam edebilsinler. 

Etkileşimli ve animasyonlu elementler, grafikler daha çok kullanılacak; bu sebeple kullanıcıları daha çok interaktif olarak tasarım animasyonlarının içerisine çekecek, kullanıcı davranışlarını önemseyen tasarımlar karşımıza çıkacaktır, hover, click, move gibi olayların her birisinde kreatif efektler oluşturulması gerekebilecektir. Dolayısıyla web tasarımcının bilmesi gerekenler daha da değişecek ve farklılaşacaktır. Web tasarımcıların şimdiden değişebilecek ve gelişebilecek bazı alanlara yönelmesi avantaj kazandıracaktır. Sadece front-end tarafından yapılacak yenilikler değil, grafik tasarım alanındaki birçok yenilik de web tasarım alanında yeni uygulama  oluşturacaktır. Mesela renklerin kullanımı, karşıtlıkları, katmanların birbiri ile etkileşimi gibi konular da yenilikler katacaktır.

İçerikler yalın metinler yerine daha çok video ve daha çok resimler ile hazırlanacak, içerikler daha interaktif ve daha kaliteli olmak zorunda kalacak.  Web sitelerinin olmazsa olmazları arasında bulunan web sitesi içeriği konusunda da önümüzdeki zamanlarda birçok değişimin olması bekleniyor. Bu içeriklerde daha az yazı daha çok görsel bulunacak ve yazılarla anlatılmak istenen şeyler ve metinler artık görsel olarak anlatılmaya çalışılacak, tabiki zaman zevkleri ve renkleri değiştirerek resimlerimizin başkalaşmış halini bize gösterecek bu sebeple birçok kreatif ve yeni illüstrasyon çizimleri ile konu anlatımı, videolu içerikler ile daha yalın, az metin ile büyük karakterler ile text’lerin de yer alacağı zengin içerikler oluşturmak daha trend olacaktır. İçerik pazarlama (content marketing) konusu daha çok karşımıza çıkması beklenmektedir
 

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!