DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

web tasarımcısı ne kadar maaş alıyor

Web Tasarımcısı Ne Kadar Maaş Alıyor ?
Yayınlanma Tarihi : 30/Kasım/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 1828

İnternetin hayatımıza girmesi ve hızlı bir şekilde geniş bir yer işgal etmesiyle birlikte yeni sektör ve meslekler meydana gelmiştir. Bunlardan en çok duyduklarımız web tasarımcısı, yazılım mühendisi, sosyal medya uzmanı gibi mesleklerdir. Web tasarım nedir, web tasarımcısı ne kadar kazanır,  web tasarımcısı maaşları ne kadardır şeklindeki sorular da merak edilmeye ve araştırılmaya başlanmıştır. Ortaya çıkan yeni mesleklere genellikle bakir bir alan olarak görüldüğü için çok fazla ilgi olur; ancak bu durum doğrudan ülkenin ekonomi yapısıyla ilgilidir. Durgun ekonomilerde yeni sektörler daha riskli, yatırım yapılamaz gibi görülürken, gelişen ekonomilerde yeni alanlara daha fazla yatırım yapılmaktadır. Bu durum ekonomik sisteme, yatırımcının düşünce yapısına ve önceliklerine göre değişmektedir. 

Yeni mesleklerden biri olan web tasarımcısı ve web tasarımcısı maaşları üzerinde durmadan önce web tasarım nedir sorusuna cevap arayalım. Web tasarım, belli bir hedef doğrultusunda kullanılan tekniklerle yapılan yazılımlarım neticesinde internet sitesi oluşturulması ve sitenin tasarım ve dizayn işlemi nin tamamına verilen isimdir. Bu işi yapan kişi de web tasarımcısı olarak adlandırılır. Ayrıca bu işi profesyonel olarak yapan Dinamiksoft gibi firmalara da web tasarım şirketleri denir. Web tasarım şirketleri bünyesinde alanında uzman tasarımcılar, yazılım mühendisleri, bilgisayar mühendis ve teknisyenleri gibi farklı meslek gruplarından çalışanlar bulunmaktadır. Tasarımcılar, internet sitesi yapılırken hedef kitleyi göz önünde bulundurarak, onlara hitap edecek görseller, grafikler, yazı ve renk gibi içerikler seçmekte; bu renk ve görsellerin birbiri içinde uyumlu olmasına dikkat etmektedirler. Peki web tasarımcısı ne kadar kazanır?

Web tasarımcısı ne kadar kazanır sorusuna kesin ve net bir rakam vermek mümkün değildir. Ancak Türkiye şartlarında kurumsal bir firmada çalışan iyi web tasarımcısı maaşları 5.000 ile 9.000 arasında değişmektedir. Bu kişinin deneyimine, pozisyonuna, çalıştığı firmaya göre değişkenlik gösterebilen bir husustur. Ayrıca web tasarımcısının aldığı bağımsız işlere göre de kazançları değişkenlik gösterebilmektedir. Web tasarım nedir sorusundan web tasarımcılarının aldıkları ücrete kadar çeşitli bilgilerin yer aldığı bu yazıda, üzerinde ayrıca durulması gereken husus web tarımcısı tercihinde dikkat edilecek hususlardır. Web tasarım hizmeti almak isteyen kişi ve kurumlar mutlaka alanında uzman kişilerle profesyonel hizmet veren Dinamiksoft benzeri kurumsal firmaları tercih etmeleri gerekir. Yazılım yapabilen herkes internet sitesi açabilir ancak herkes etkili bir tasarım yapamaz. Bunları bütün olarak yapabilen firmalar tercih edilmelidir.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!