DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

web sitesi tanıtımı İçin neler yapılmalı

Web Sitesini Canlandırmak İçin Neler Yapılmalı
Yayınlanma Tarihi : 19/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 1825

Web sitesi yapılırken iyi bir pazarlama stratejisi üzerine bina edilmelidir. Eğer böyle bir planlama yapmadıysanız hiçbir canlılığı olmayan sıradan bir web sitesi olarak kalır. Bu duruma düşmek istemezseniz web sitenizi iyi bir planlama ile tanıtmalısınız. Web sitesini iyi bir şekilde tanıtmak için de size fayda sağlayacak bir kaç tüyo vermek istiyoruz.

Tabiki sadece size söyleyeceğimiz birkaç yöntem ile web sitenize ziyaretçi geleceksiniz diye bir durum yok. Web sitenize ziyaretçi alacak sayısınca özgün yöntem bulunabilir, bunların etkinliği ve potansiyeli asıl önemli olandır. Bir de bazı yöntemler çok faydalı olmasına rağmen spesifik alanlarda ve işlerde etkili olurlar. Biz size bazı tüyolardan bahsederken genel geçer durumda olanları aktarıyoruz. Yazıyı incelemeden önce bunları da göz önünde bulundurmalısınız.

1- Öncelikle bilinen ve herkesce kabul görmüş otoritesi yüksek forumların site tanıtım kategorilerinde ücretsiz forum tanıtım yazısı paylaşabilirsiniz. Böylece sizin gibi yeni web site tasarımı yapan kişiler sitenizi merak ederek ziyaret edebilir. Web sitenize sağlam bir forumdan backlink almış ve kayda değer bir hit kazanmış olursunuz.

2- Web sitesini ziyaret eden son kullanıcılar forum, blog, sosyal medya ve haber sitelerinde vakit geçirirken karşılarına çıkan alakadar yazıları da tıklayarak o sayfaları da ziyaret edebilirler. Ancak web sitesi ziyaretlerinin çok büyük bir bölümü arama motorlarında yapılan aramalarda karşılaşılan web sitesinin tıklanması ile olur. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışması ile web sitenizi Google kriterlerine uygun hale getirmelisiniz. Tabiki biliyoruz ki bu işler çok fazla teknik bilgi gerektiriyor. Öyleyse bu islemler için iyi bir web tasarım ekibi ile çalışabilir, SEO uzmanı danışmanlığı desteği alabilirsiniz.

3- Web sitenizin trafiğini arttıracak dijital pazarlama kampanyaları oluşturun ve marka pazarlama uzmanı kişilerden destek alarak web sitenizin iyi bir reklamını yapın. Bunun için Google adwords reklamları, sosyal medyada Facebook ve Instagram reklamları ve diğer arama motoru reklamlarını kullanın. Bu alanlarda genel pazarlama stratejiniz ile uyumlu kampanyalar oluşturmaya azami dikkat edin ki reklamlarınızın geri dönüşümlerinden maksimum performans anlasınız.

4- Kurumsal kimlik tasarımlarızda ve diğer grafik tasarımlarında ve paylaşımda bulunduğunuz tüm post, banner tasarımlarında web sitesi adresinizi paylaşın. Hiç ummadığınız kişiler sizin internet sitenizi merak edecek ve en azından tek seferlik bir ziyaret gerçekleştirecek hatta web sitenizin içine girdikten sonra içerik kalitenize göre çok uzun zamanlar geçirebilecektir.

5- E-posta paylaşımları altında muhakkak imzanız olsun; e-posta imzasında ad, soyad, e-posta, telefon bilginizin yanı sıra web sitenizin linki de olsun. Sizinle iletişime geçen kişilerde merak uyandırarak web sitenize ziyaretçi kazandırabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi bir şekilde iletişime geçtiğiniz kişilere web sitenize kolay ulaşabilecek bir bağlantı bırakmanız faydalı olacaktır.

6- İçerik pazarlama konusunda uzman desteği alarak video içerik başta olmak üzere, metinsel içerik ve gorsel içerik hazırlayarak hem web sitesinde hem de sosyal medya ortamlarında paylaşmalısınız. 

7- Infulancer marketing uzmanı olarak pazarlama yapan sosyal medya fenomenlerinden sizin ürün veya hizmetlerinizi kendi takipçilerine tanıtmasını isteyebilirsiniz. Böylece ürün ve hizmetlerinizi gören kişiler sizin web sitenize ziyaretçi olarak bir trafik oluşturabilir.

Biz size birkaç maddede web site tasarımı için önemli tüyolar verdik. Ancak bu maddeler altına çok fazla ekleme ve özgün madde yazılabilir, bu sebeple yukarıdaki maddeler ufuk açması açısından değerlidir. 

Web siteleri için trafik konusu çok önemli bir konu olduğundan bu önemli konunun taliplisi de çok olacaktır. Bu sebeple bu işlemleri çok fazla kişinin de tekrar edeceğini unutmayalım, bu rekabet oluştuğunda sadece standat yöntemler değil kendimize özgü yöntemleri de ortaya çıkarmak gerekecektir.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!