DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

php yazılım geliştirme

PHP tabanlı web site projesi
Yayınlanma Tarihi : 19/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 1430

PHP Programlama Dili ve Kullanım Alanları

PHP programlama dili web sektörünün en çok kullanılan dilidir. Sebebi ise çok kolay bir şekilde sunuya aktarılması derleme işlemi olmadan basit bir text editörü ile açılarak içerisine kodların eklenmesi ile çok rahat bir şekilde çalışıyor olmsindan kaynaklı olarak kolay bir şekilde öğrenilebilir, çok fazla kişi tarafından tercih edilebilir olmasından kaynaklıdır. Basit ve küçük projeler için inanılmaz derecede hızlı sonuçlar verebilmektedir. Sadece basit projeler değil geliştirilen yeni nesil framework alt yapısı ile (laravel, falcon, codeigniter, ...vs) büyük ve kompleks projeler için de güvenlikli yazılım geliştirme imkanı sunulmaktadır.

PHP programlama dili amatör seviyeden profesyonel seviyeye kadar çok fazla alanda kullanıldığından; en çok kullanılan programlama dilidir. Genel olarak, hatta ezici bir çoğunlukla web uygulamaları alanında kullanılan bir sunucu taraf programlama dili olmasına rağmen çok sık olmamakla birlikte web dışında da kullanılmaktadır. Hatta PHP ile linux batch script yazılım geliştiren developer lar olduğu da bilinmektedir. Ancak çoğunlukla web sitesi tasarımı için sunucu taraf programlama dili olarak kullanılır. PHP programlama dili çok büyük oranda yeni mezun bilgisayar programcıları ve basit seviye web site projeleri geliştirerenler tarafından kullanılır. Bildiği üzere wordpress, joomla gibi site builder alt yapıları bile PHP ile kurulmuştur.

PHP Yazılımcılar Ne Kadar Maaş Alıyor

Bu yönüyle çok geniş bir kullanımı ve çok pratik  olduğu anlaşılan PHP programlama dili, diğer programlama dili yazilimcilari ile kıyaslandığında en düşük maaşı alan grupta yer almaktadır. Çünkü PHP öğrenmesi kolay olduğundan ve çok popüler olduğundan bu alanda yazılım geliştiren çok fazla yazılımcı vardır. Bu da bu alanda yazılım geliştiren kişilerin aldıkları maaşın diğer yazılımcılara oranla daha düşük olmasını sağlıyor.

Yeni mezun web yazılım uzmanları için tavsiye edilen en az bir PHP freamework ile yazılım gelişme yapabilmeleri gerektiği konusu olmuştur. Çünkü bir framework kullanarak yazılım geliştirmek hem güvenlik açıklarına karşı daha duyarlı hem de büyük çaplı projelerde yer almak anlamına gelir. Bu da yazılımcının kalitesini ve değerini arttıracaktır.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!