DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

kurumsal web sitesinde hangi Özellikler olmalı

Kurumsal Web Sitesinde Hangi Özellikler Olmalı
Yayınlanma Tarihi : 02/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 861

Kurumsal Web Sitesinde Hangi Özellikler Olmalı

1- Responsive tasarım; web siteleri için artık önemli bir kriter haline gelen ve web sitelerinin olmazsa olmazları arasındaki mobil ile uyumlu tasarım bir başka deyişle responsive (yani duyarlı tasarım, ekran boyutuna göre şekil alabilen tasarım) zorunluluk haline gelmiştir. 

2- Kullanıcı dostu arayüz; kullanıcı deneyimlerini baz alarak hazırlanan UX/UI design tasarımlar oluşturmak ve tıklanabilir öğelerin sıralamasından, elementlerin ekranda bulunacağı yer, font büyüklüğü gibi tüm konularda profesyonel bir arayüz hazırlanmalıdır. Kullanıcıların en rahat ve aradığı şeylere en kolay ulaşabilceği şekilde bir tasarım uygulanmalıdır.

3- Google harita; google maps üzerinde işlemenizin plotlanmış haritasını web sitenize koyarak web sitenizdeki kullanıcıların kolayca yol tarifi almasını sağlayabilirsibiz. Bu sebeple kurumsal web sitelerinin iletişim sayfasında google harita muhakkak bulunmalıdır. Google haritanızın web sitenize yerleştirilmesi için google tarafından sağlanan yerleştirme kodu iframe alınarak iletişim sayfasındaki ilgili alana eklenmelidir.

4- İletişim formu; web sitelerinin yine en fazla bilinirlik oluşturmuş alanlarından birisi olan iletişim formları nam-ı diğer "Contact Form" alanları, bu alanlar web sitesinde bulunan ziyaretçinin size doğrudan çevrimdışı olarak ulaşmak istediği alanlardır. Aslında yeni nesil web sitelerinde her ne kadar canlı destek, whatsapp iletişim ve sosyal medya gibi bağlantılar olsa bile, alışılmış kültür içerisinde çevrimdışı olarak form üzerinden firma/web sitesi sahibine ulaşmayı çok sık kullanmaktalar. 

5- Sosyal medya bağlantıları; yukarıda da bahsettiğimiz gibi sosyal medya bağlantıları modern web sitelerinde olmazsa olmazlar arasında girmiştir, sosyal medya bağlantılarından ziyade, içerikler için sosyal medyada paylaş butonları gibi sosyal mecralarda etkileşim kurulabilecek tüm alanların etkin olarak kullanılıyor olması gereklidir.

6- Hakkımızda; herhalde hakkımızda alanının olmadığı hiçbir web sitesi yoktur, özellikle kurumsal yapılar ve işletmeler için hakkımızda bölümü çok önemlidir, Bu sayfa sayesinde web sitesi ziyaretçileri sizin kim olduğunuzu neler yaptığınızı sayfalarca gezinmek yerine oradan görebilecektir.

7- Global alan adları secimi(net,com,com.tr,org) yapılması kurumsal web siteleri için önemli olduğu kadar google açısından da önemlidir, google alan adı kriterleri için otoriter olan alan adları uzantılarının seçilmesini tavsiye etmektedir.

8- Web sitenizi host ettiğiniz sunucu bilgisayar performası da web sitesi için önemli bir konudur. Hızlı sunucu olması demek daha kolay açılan daha hızlı sayfalar ve sayfaları terk etmeyen müşteriler demektir.

9- Web sitesinde Blog alanı muhakkak olmalı, etiket, kategori ve sektörel içerik sayfaları ile desteklenmiş haliteli bir içerik girişiniz olmalıdır, sektörünüzün rekabet düzeyine uygun şekilde içerikler paylaşabilmelisiniz.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!