DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

internet sitesi kurma maliyeti 2020

İnternet Sitesi yaptırmak için maliyet
Yayınlanma Tarihi : 19/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 1811

İnternet sitesi blog,  haber, pazarlama, tanıtım, online satış,  yeni işletme kuran, kişisel bir projenin tanıtımı, sosyal sorumluluk projelerine destek çekmek, kurumsal bir hava oluşturmak, müşterilere ulaşmada pazarlama gibi birçok maksat için kullanılmaktadır. İnternet siteleri internet ağı üzerinde oluşturulan web sayfaları sayesinde son kullanıcıların PC, TV ve akıllı telefon gibi cihazların ekranlarında açılmaktadır, yani Internet siteleri görsel olarak insanlara ulaşan sayfaları içerir.

Bir internet sitesi oluşturabilmek için daha önceden kullanılmamış tescil edilmemiş bir alan adı tescil etmelisiniz. Bunun yanı sıra web site tasarımına sahip olmalısınız ve web sunucusuna sahip olmalısınız. Şimdi isterseniz bu üç madde için konuşalım.

Alan Adı Tescili Konusu

✓ Alan adı tescili .com, .net, .org gibi birinci sınıf alan adları içinden seçilmesi tavsiye edilir. Google bu alan adlarına üst düzey alan adı uzantısı olarak kabul ettiğinden dolayı arama sonucunda öncelikli olarak göstermektedir.

✓ Alan adları yıllık ücretleri 50₺-100₺ arasında fiyatlarladır.

✓ Alan adı tescili bir yıllık olabileceği gibi, iki yıllık, üç yıllık, dört yıllık ve daha fazla olabilmektedir.

✓ Alan adı tescil edebileceğiz şirketler icerisinde en çok tercih edilen yerler olan; natro.com ve isimtescil.com adreslerini tavsiye ederiz.

Web Tasarım Konusu

Internet sitesinin web tasarımı için kendiniz İnternette bir takım araştırmalar ile ücretsiz yazılımlar kullanarak bir tasarım yapabileceğiniz gibi Profesyonel çalışmalar için web tasarım hizmeti veren profesyonel freelancer web tasarımcıları ve web tasarım ajansları il çalışabilirsiniz. Profesyonel çalışmalar için bir ajans firma ile çalışıp düzenli olarak hizmet almak hem takip edilebilirlik hem de ulaşılabilirlik adına en güvenilir seçenek olarak görünmektedir.

Web Tasarım Ücretleri

✓ Kurumsal internet sitesi maliyeti : 750₺ (kampanyalı fiyat)

✓ E-ticaret Sitesi : 1.500₺-2.000₺ arasında değişen fiyatlarla tasarlanmaktadır.

✓ Özel E-ticaret Yazılımı geliştirme: 4.000₺-20.000₺ arasında fiyatlarla geliştirmektedir.

✓ Özel Tasarım ve Yazılımlar ise yapılan çalışmanın detayına göre ücretlendirilir.

Web Sitesi Sunucu Maliyeti Konusu

Web sitenizin yayın yaptığı fiziki bir bilgisayar olan web sunucuları ücretleri, bakım ve işletme maliyetleri çok yüksek cihazlardır. Bu sebeple web sunucularını birden fazla kullanıcının hizmetine açarak yıllık kiralama hizmeti veren şirketler vardır. Bu hizmete hosting hizmeti denmektedir.

✓ Bu ücretler de yıllık olarak 100₺-200₺ arasında değişmektedir.

✓ Hosting ücretleri kullanılan web sunucusunun performansına göre değişiklik gösterebilir

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!