DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

firma rehberlerine kayıt olmak seo açısından web sitesine fayda sağlar mı

Firma rehberlerine kayıt olmak SEO açısından web sitesine fayda sağlar mı?
Yayınlanma Tarihi : 18/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 733

Firma rehberlerine kayıt olmak web sitesine link kazandırdığı için oldukça değerlidir, ancak bu değer bu firma rehberinin otoriterliği ile alakalıdır, herkez tarafından bilinen ve kullanılan bir firma rehberinden web sitenizi alacağınız backlink google seo açısından oldukça değerli olacaktır. Ancak kimsenin bilmediği ve google tarafından otoriter kabul edilmemiş bir firma rehberinden backlink almak size çok fazla bir değer katmayacaktır, zaten google algoritmasında gün geçtikçe revize edilerek değeri biraz daha azalan backlink konusu backlink sayısından çok backlink kalitesini daha çok önemsediğinden faydasız birçok siteden link alacağınıza faydalı ve otoriter bir veya birkaç sayfadan almanız yeterli olacaktır. SEO açısından link fazlalığı değil, link kalitesi ve link çeşitliliği daha etkili bir kavramdır.

Firma rehbelerinin google seo üzerinde etkisi bilinmektedir, ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu rehberlerin özellik bakımından da otoriter olması gerekmektedir. Mesela bir firma rehberi web sitesini değerlendireceğiniz zaman hangi özelliklerine dikkat ederek web sitenizi oraya eklemelisiniz;

  • Firma rehberi web sitesi kaç yıllık, google index sayısı kaç,
  • Günlük tekil ziyaretçisi sayısı ve günlük çoğul ziyaretçi sayısı makul düzeylerde mi
  • Analiz programları kullanıyor iseniz MOZ tarafından sağlanan puanlardan olan DA/PA değerleri yüksek mi
  • Çok önemli bir özellik daha web sitesinde yeni MOZ tarafından sağlanan puanlardan olan spam puanı düşük mü

gibi özelliklere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz, ancak yukarıda belirttiğimiz dışında yerel firma rehberleri vardır, yenidir, henüz çok fazla ziyaretçisi yoktur, analiz programları tarafından analiz edilecek kadar verisi bulunmamaktadır, ancak potansiyel teşkil eden bir web sitesidir gibi bir durumda da tabiki backlink almak ilerisi için fayda getirecek bir yatırım da olabilir. Bu gibi durumları hariç tutarak yukarıdaki bilgileri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!