DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

facebook piksel entegrasyonu nedir

Facebook reklamlarınızın geri dönüşümü için kullanılan Facebook piksel kodu Entegrasyonu nedir, Facebook piksel entegrasyonu nasıl yapılır
Yayınlanma Tarihi : 18/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 890

Facebook Piksel Entegrasyonu

Facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Gerek günlük ziyaretçi sayısı gerek kayıtlı üye profili sayısı bakımından rakiplerinden çok daha önce bulunmaktadır. En yakın rakibi diyebileceğimiz Instagram bile bir Facebook iştirakidir. Dolayısıyla söz konusu sosyal medya pazarlaması ve sosyal medya yönetimi olduğunda Facebook çok önemli bir platformdur. Facebook kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu sponsorlu gösterimler yani reklamlar sayesinde site içerisinde birçok alanda kullanıcılara reklam ortaklarının ilanlarına göstermektedir. Facebook reklamları çok kolay bir şekilde yönetilir bilmekte ve başlatılan bilmektedir Facebook profili olan herkes kolay bir yöntem ile Facebook reklamlarında çıkabilir. 

Facebook reklamlarına çıktığımız zaman Facebook reklamları sayesinde bizi bulan müşterilerimizi takip etmek isteyebiliriz Bu sebeple Facebook'tan bizim sitemize ziyaret eden ve tıklama başına ücretten bildiğimiz müşterilerimizin bizim sitemizde hangi sayfaları gezdikleri ve müşterilerin satış alanına geçip geçmedik geri ödeme yapıp yapmadıkları ve ödemelerinin ne kadar olup olmadığını Facebook platform ona bildirmek için pixel entegrasyon scriptini web sitemizin ilgili sayfalarına yapıştırmanız gerekir. bu işlemi yaptıktan sonra Facebook bizim adımıza reklamlarınızdan dönüşüm ölçümü yapacaktır. Bu da Facebook reklamlarına yatırdığımız bütçe ile nasıl ve ne kadar bir geri dönüşüm aldığımızı göre bilmemizi sağlayacaktır.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!