DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

Hosting ve Alan Adı Hizmeti

Hosting ve Alan Adı Hizmeti
Dinamiksoft Web Tasarım & Yazılım | 0850 255 06 46

Hosting ve Alan Adı Nedir?

Hosting kelime anlamı olarak “barındırma” anlamına gelmektedir. Teknik terim olarak karşılığı ise kelime anlamı ile oldukça uyumludur. Bir web sitesi yayınlanması için bir sunucu bilgisayar sistemi tarafından istemcilere ulaştırılması gerekmektedir. Bu süreç hem işlem gücü hem internet bağlantısı hem de bellek alanına gerek duyulan bir işlemdir. Hosting hizmeti veren firmalar web sitelerinin kesintisiz olarak yayın yapmasını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Hosting firmanızın kalitesi web sitenizin performansını etkileyecektir. Bu nedenle doğru hosting firmasının seçilmesi gerekir. Bakım ve arıza sürelerinde kesintisiz hizmet verebilmesi ise hosting firmalarının tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Hosting firması ile web sitenizi bir sunucuya yerleştirdiniz peki o sunucuyu nasıl bulacaklar?

Alan Adı Nedir?

Alan adı web sitelerinin hangi adreste yer aldığını göstermektedir. İP sistemine dayalı internet kullanımında ip adreslerinin hatırlanması zor olduğu için alan adı sistemi kullanılmaktadır. Alan adı bilgisi ile internet sunucularına sorgulama yapılır ve bu sorgulama sonucu alan adının hangi ip adresinden sunulduğu öğrenilerek bu bilgi ile o adresle iletişime geçilir. Bu işlemler siz fark etmeseniz de alan adını tarayıcıya yazdığınız anda gerçekleşmeye başlar ve web sitelerinin önünüze gelmesini sağlar. Alan adı tescilleme işlemleri için hizmet veren aracı firmalardan alan adlarını tescil ettirmek gerekir. Alan adı tescil işlemlerinde genellikle ücretlendirme alan adının uzantısına ve /yıl kullanım oranına göre değişiklik göstermektedir. Alan adı tescilleme işlemini gerçekleştirdikten sonra web sitenizi bu alan adında hizmet verecektir.

Hosting ve Alan Adı Hizmeti

Hosting ve alan adı hizmetlerine web sitesi sahibi olmak isteyen herkes ihtiyaç duymaktadır. Bu ikili web sitelerinin çalışması için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Alan adı seçimi ise önemli bir konudur. Hizmet sektörünüze uygun olarak seo ile uyumlu alan adı seçimi yapmalısınız. Alan adının seo uyumlu olması arama motoru sonuçlarında web sitelerinin daha yukarılarda görünmesini sağlayacaktır. Bu yüzden pazarlama stratejinizi iyi belirleyerek site kurulumundan itibaren buna dikkat etmelisiniz. DinamikSoft kurumunu gerçekleştirdiği web siteleri için hosting ve alan adı hizmetlerini sunmaktadır. Detaylı bilgi için web tasarım hizmetlerini incelemeli ve firmamız ile iletişime geçmelisiniz.
 

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımı yaptırmak mı istiyorsunuz? En kalite web sitelerine en uygun fiyatlarla sahip olmak için DinamikSoft.

İncele

Responsive Web Tasarım

Her platforma uyum sağlayabilen ve çağırıldığı platforma en uygun tasarımı sunan web siteleri için DinamikSoft responsive web tasarım hizmetleri.

İncele

Langing Page Web Tasarım

Landing Page tasarımı web sitelerinin geri dönüş oranına en çok etki eden özelliklerden birisidir. En iyi strateji ile geri dönüş oranlarını arttırmak için DinamikSoft.

İncele

Mobil Uygulama Geliştirme

Mpbil uygulama yazılımına mı ihtiyacınız var? DinamikSoft ihtiyacınıza en uygun cevabı verecek yazılı sizin için geliştirsin.

İncele

B2B Yazılım Geliştirme

B2b web sitesi tasarımında kalite ve uygun fiyatlar için DinamikSoft B2b yazılım geliştirme hizmetlerini tercih edin.

İncele

B2C Yazılım Geliştirme

B2C yazılımları sayesinde daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak mümkündür. Doğru pazarlama yöntemleri ile en iyi geri dönüşü almak mümkün.

İncele

Hosting ve Alan Adı Hizmeti

DinamikSoft ilk kurulumda verilen ücretsiz ve sonraki yıllarda uygun fiyatlı hosting ve alan adı hizmetlerini inceleyin.

İncele

Web Grafik Tasarımları

DinamikSoft web grafikleri tasarım hizmeti hem uygun fiyatlıdır hem de profesyonel tasarım ekibi tarafından titizlikle yapılır.

İncele
BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!