DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

Mail :

destek@dinamiksoft.com

SSL Kurulumu

SSL Kurulumu
Dinamiksoft Web Tasarım & Yazılım | 0850 255 06 46

SSL Nedir?

SSL açılımı Secure Socket Layer yani Türkçe anlamı ile Güvenli Giriş Katmanı’dır. SSL sunucu ve istemci arasında iletilen veri paketlerinin şifrelenmesini sağlar ve güvenli veri iletimini sağlamış olur. İnternetin yaygınlaşması ile bilginin güvenliği de büyük bir önem kazanmıştır. Bu nedenle web sitelerine girilen verilerin kötü amaçlı kişilerin eline geçmemesi için verilerin şifrelenmiş olarak gönderilmesi veri güvenliğini sağlar. Şifrelenmiş olarak gönderilen veri ele geçirilse bile bu verinin anlamlı gerçek veriye dönüştürülmesi zahmetli ve zor bir iştir. Bu sayede verilerin güvenliği sağlanmaktadır. Web sitelerine SSL kurulumu yaptırmak ise web sitelerinin verilerini şifreli olarak paylaşmasını sağlar. Google gibi arama motorları bu konuda oldukça hassas davranmaktadır. Kullanıcılarının güvenliği için SSL kurulumu yapılmış olan sitelerin ön plana çıkarmaktadır.

SSL Nasıl Çalışır?

SSL bir algoritma sistemidir. Bu algoritma verileri gene bir anahtar ile şifrelemeye ve özel bir anahtar ile şifre çözmeye dayanmaktadır. SSL kurulumu yapılan sunuculardan veri paketleri genel anahtar denilen anahtar ile veri şifrelenir. Şifrelenmiş veri sadece özel bir anahtar yardımı ile açılmaktadır. Bu sayede verilerin güvenliği sağlanmış olur. SSL kurulumu yapılarak web sitelerinde veri güvenliği kolay bir şekilde sağlanmış olur. SSL sertifikası ise web sitelerinin güvenli iletişim protokollerine sahip olduğunu göstermektedir. Güvenli olan web sitelerinde işlem yaparken çok daha rahat eden kullanıcılar ödeme bilgileri ve kişisel bilgiler gibi önemli bilgilerinin başkasının eline geçmeyeceğine emin olmalarını sağlar.

SSL Kurulumu Nasıl Yapılır

SSL kurulumu yaparken SSL sertifika sağlayıcısı olan firmalardan güvenli bir SSL sertifikası alınması gerekir. Birçok SSL sertifika sağlayıcısı bulunmaktadır. Ancak bunlardan hangisinin tercih edileceği ise güvenliğe verilen öneme göre değişmektedir. Çok güçlü sertifika sağlayan firmalardan sertifika almanın maliyeti diğerlerine nazaran biraz daha fazla olsa da sertifikalar çok daha güvenlidir. Bu nedenle web sitesi sahiplerine SSL sertifikalarını güvenilir firmalardan almaları önerilmektedir. SSL kurulumu yapıldığında web siteleri http protokolünden https protokolüne geçiş yapmaktadır. Bu da web sitelerinin güvenli olduğunu gösterir. Web sitenize SSL kurulumu yaptırmak için DinamikSoft hizmetlerinden yararlanmalı ve en güvenli çözümü almalısınız.

SSL Kurulumu

SSL Sertifika kurulumunu yaptırmak için DinamikSoft hizmetlerini tercih edin. En güvenilir sertifika sağlayıcılarından güvenli kurulum yapalım.

İncele

Kurumsal Mail Hizmeti

Firma ve markanızın adını taşıyan mail adres sistemine sahip olmak için DinamikSoft kurumsal mail hizmetinden yararlanmalısınız.

İncele

Alan Adı Yönlendirme

Alan adı yönlendirme hizmetleri sayesinde eski alan adınıza gelen ziyaretçi trafiğini yeni alan adına yönlendirebilirsiniz.

İncele
BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!