DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

Mail :

destek@dinamiksoft.com

Alan Adı Yönlendirme

Alan Adı Yönlendirmesi
Dinamiksoft Web Tasarım & Yazılım | 0850 255 06 46

Alan Adı Yönlendirmesi

Alan adı yönlendirmesi bir alan adına gelen ziyaretçi trafiğini başka alan adına otomatik olarak yönlendirmek için yapılmaktadır. Web sitelerini başka alan adına taşıyanlar, web sitelerinin geçici olarak başka bir alan adına taşıyanlar ve web adreslerini sosyal medya profillerine yönlendirmek isteyenler için en ideal çözümdür. Alan adı yönlendirmesi birkaç kısa ayar ile kolayca yapılabilmektedir. Bu kısa işlemin getirisi ise aylarca sürecek çabaya eşdeğerdir. Bu nedenle alan adı yönlendirmesinin doğru zamanda ve doğru şekilde yapılması gerekir. Bir alan adı eğer boş ise arama motorları o alan adlarını kullanıcılarına sundukları sonuçlar arasından çıkarır. Eski alan adına harici olarak verilen backlinklerden gelen trafiğin boşa gitmemesi için eski alan adlarının yenisine yönlendirilmesi gerekmektedir.

301 Yönlendirmesi ile Alan Adı Yönlendirme

Alan adı yönlendirmesi yapmanın birden farklı yöntemi bulunmaktadır. Eski alan adınızın içerisine gelen trafiği yeni alan adına yönlendiren kodlar içeren bir web sayfası koymak ya da doğrudan alan adını direk olarak farklı bir alan adına yönlendirmek. 301 ve 302 yönlendirmesi olarak adlandırılan yönlendirme metotları ile yapılan yönlendirmeler alan adlarının kalıcı veya geçici olarak farklı bir alan adına taşındığını belirtmektedir. Arama motorlarına da bu bildirimi yapmaları sayesinde SEO açısından da başarı sağlanmaktadır. Eski alan adının kazandığı sıralamayla siteye yönelen trafikleri taşınmış olan alan adına yönlendirilmektedir. Alan adı yönlendirmesi teknik incelik gerektiren bir işlemdir. İnternette temel seviyede alan adı yönlendirme bilgilerini kolayca bulabilirsiniz. Ancak bu işlemin sorunsuz gerçekleşmesi için ince ayrıntılara dikkat edilmesi ve negatif seo’ya neden olacak durumlara girilmemelidir.

Alan Adı Yönlendirme Hizmeti

Domain (alan adı) web sitelerinin adresi niteliğindedir. Web sitelerini arayanlar bu adreslere gelerek site verilerini talep eder. Ancak bir site başka bir adrese taşındığında eski alan adına gelen trafiğin kaybedilmemesi istenir. Bunun için geliştirilen çözüm alan adı yönlendirilmesidir. Alan adı yönlendirilmesi ile eski adrese gelen kullanıcı trafiği doğrudan yeni adrese yönlendirilerek doğru yere ulaşmış olur. DinamikSoft alan adı yönlendirme hizmetleri hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçmeyi unutmayın.
 

SSL Kurulumu

SSL Sertifika kurulumunu yaptırmak için DinamikSoft hizmetlerini tercih edin. En güvenilir sertifika sağlayıcılarından güvenli kurulum yapalım.

İncele

Kurumsal Mail Hizmeti

Firma ve markanızın adını taşıyan mail adres sistemine sahip olmak için DinamikSoft kurumsal mail hizmetinden yararlanmalısınız.

İncele

Alan Adı Yönlendirme

Alan adı yönlendirme hizmetleri sayesinde eski alan adınıza gelen ziyaretçi trafiğini yeni alan adına yönlendirebilirsiniz.

İncele
BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!