DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

Arama Motoru Reklamları

arama-motoru-reklamlari
Dinamiksoft Web Tasarım & Yazılım | 0850 255 06 46

Arama Motoru Reklamları Nedir

Arama motoru reklamları Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarında arama sonuçlarında gösterilen reklamlardır. İnternet alışverişi yapan tüketicilerin %65’i satın aldıkları ürünlere arama motorları üzerinden ulaşmaktadır. Bu nedenle arama motorları reklamları önemli derecede etkiye sahiptir. Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru Google reklamları ise en çok tercih edilen reklam platformudur. Google reklamlar hizmetlerinden yalnızca birisi olan arama ağı reklamlarında talep oldukça fazla olduğu için reklam gösterilme kapasitesinin arttırılması gerekmektedir. Bütçe arttırmadan da bunu yapma imkanı bulunmaktadır. Reklam kalite puanının arttırılması için yapılması gereken ayarlamaların doğru bir şekilde olması gerekmektedir.

Arama Motoru Reklamcılığı Nedir

Arama motorlarında verilen reklamlar arama sonuçlarında sergilenmektedir. Genellikle reklamlar sayfa başı ve sayfa sonuna yerleştirilerek kullanıcıların dikkatini çekmesi sağlanır. Kullanıcı davranışlarına göre en çok tercih edilen sıralamalara yerleştirilen reklamlar sayesinde kullanıcıların ilgili siteyi tercih etmesi sağlanmaktadır. Google reklam sonuçları belirli bir sıralamaya göre gösterilmektedir. Buna etki eden iki temel faktör bulunmaktadır. Reklam kalite puanı ve fiyat teklifi bu iki değerin çarpımı ile elde edilen sıralamaya göre kullanıcıların ilgili anahtar kelimede arama yapması ile açık arttırma gerçekleştirilerek reklamlar gösterime sunulur. Reklamların daha sık gösterilmesi için yüksek reklam kalite sıralamasına ihtiyaç vardır. Kalite puanını arttırmak reklam sıralamanızı maliyeti arttırmadan arttırmanızı sağlar.

Arama Motoru Reklamcılığı Nasıl Yapılır

Arama motoru reklamcılığında ilgili arama motoru reklam uzmanları reklamların en düşük maliyetle en yüksek sıralamada gösterilmesini sağlayacak şekilde ayarlama yaparlar. Reklam kalite puanı google algoritması tarafından verilen bir nottur. 1 ile 10 arasında değişen aralıkta verilen bu nota etki eden faktörler reklam içeriğinin kullanıcı dostu olup olmaması, açılış sayfasının performansı, title ve description gibi reklam metinlerin ilgi çekiciliği ile belirlenmektedir. Anahtar kelime doğru hedeflendikten ve konum, demografi seçenekleri doğru ayarlandıktan ve reklam sayfasına başarılı bir tasarım yapıldıktan sonra yüksek reklam kalite puanı kolayca elde edilebilir. Google ve arama motorları reklamları ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetleri için DinamikSoft ile iletişime geçmeyi unutmayın.

SEO Management

DinamikSoft SEO yönetim hizmetleri ile arama motoru doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alın.

İncele

Arama Motoru Reklamları

DinamikSoft arama motoru reklamlarında en iyi çözümleri elde etmenizi sağlayacak olan strateji ve planlamayı sunmaktadır.

İncele

Sosyal Medya Reklamları

DinamikSoft sosyal medya reklamları konusunda danışmanlık ve reklam yönetim hizmetleri ile firmaların reklam bütçesini en iyi şekilde yönetmesini sağlamaktadır.

İncele

Google Ads Danışmanlığı

DinamikSoft google ads reklam yönetim hizmetleri sayesinde reklam başarınızı arttırın ve bütçenizi en iyi şekilde yönetebilirsiniz.

İncele

Sosyal Medya Yönetim ve Danışmanlığı

Sosyal medya hesaplarınız ile daha fazla etkileşim elde etmek ve yüksek kalitede sosyal medya tanıtımı elde etmenizi sağlamak için DinamikSoft hizmetlerini tercih edin.

İncele
BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!