DİNAMİKSOFT'A HOŞ GELDİNİZ
Telefon :

0850 255 06 46

0543 268 46 06

Adres :

Ayvalı mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/A Keçiören/Ankara

php programlama dili nasıl Öğrenilir

Php Programlama Dili Nasıl Öğrenilir?
Yayınlanma Tarihi : 18/Aralık/2020 | Yazar : Dinamiksoft | Görüntülenme : 984

PHP web tabanlı sunucu taraflı çalışan bir programlama dilidir. PHP dili ile geliştirilen web uygulamaları, web sitesi yazılımları mevcuttur. PHP dili özelliği itibarıyla çok kolay bir şekilde kodlana bildiğinden ve öğrenmesi çok kolay olduğundan en yaygın kullanılan programlama dilidir desek hatalı olmaz. Basit ve küçük ölçekli uygulamalar için inanılmaz hızlı çözümler sunmaktadır. PHP programlama dili öğrenmesi kolay bir dil olduğundan çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir ve PHP bilen developerlar piyasada en fazla bulunan web yazılım geliştiricileridir.

PHP programlama dilini öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken web teknolojileri konusunda bir ön çalışma yaparak temel düzeyde HTML,CSS ve JS bilgisi edinmek ardından PHP ile ilgili video döküman belge kurs veya herhangi birisi ile öğrenmeye başlamak olacaktır. Göreceksiniz ki PHP çok kolay öğrenilen ve çok kuvvetli bir dildir. Üniversitelerin meslek edindirme kursları belediyelerin meslek edindirme kursları içerisinde ve programcılık alanında PHP programlama dilini öğrenme konusu da yer almaktadır. Ücretsiz olarak verilen bu kurslara katılabilir bu kurslarda temel seviyede PHP ve web yazılımcılığı bilgisine sahip olarak mezun olabilirsiniz. Bu kurslardan mezun olduğunuz takdirde piyasada çeşitli işlerle meşgul olabilir, web sitesi tasarımı gerçekleştirebilir bu sektörden para kazanabilirsiniz.

Göreceksiniz ki PHP ile yazılım geliştiren sayısı çok fazla olmasına rağmen bir o kadar da sektörde PHP yazılımcıya ihtiyaç bulunmaktadır PHP ile yapılan yazılımlar sektörde çok fazla kişi tarafından gerçekleştirilebilir olduğundan dolayı PHP yazılımcıların saat başı ücretleri ve aylık maaşları genellikle diğer yazılımcılara göre daha düşük seviyededir. Hatta aynı işi aynı yazılımı gerçekleştiriyor olsanız bile mesela Java ile yazılım gerçekleştiren birisi PHP yazılımcı tarafından kazanılan maaştan daha yüksek bir maaş alacaktır, bu durumu da göze almak gerekir. PHP öğrenmek için öncelikle frontend tarafında yani Web sitesinin arayüzü tarafında HTML, CSS ve JavaScript bilginiz ile bir şeyler yapıyor olmanız her zaman tavsiye edilen bir durumdur. Sonrasında kademeli olarak sunucu tarafta çalışan uygulamalar yapmanız, veritabanını kullanarak küçük çaplı projelere geçiş yapmanız en uygun öğrenme yöntemi olacaktır.

Dinamiksoft olarak kendi bünyemizde stajyer olarak eğitim alan kişilerde uyguladığımız eğitim planı şu şekildedir;

  • Bir web sitesi nasıl çalışır
  • Sunucu / İstemci mantığı
  • Web sitesi yapmak için gereken teknolojiler
  • HTML, CSS, JS
  • Php nedir
  • Php değişken tanımlama
  • Php veri tabanı uygulamaları

şeklinde sıralanabilir.

BİR WEB VEYA MOBİL PROJENİZ Mİ VAR?

şimdi başvurun projeniz
hemen başlasın

İletişime Geçin!